Dekoracyjnych poduszek nigdy za wiele!

Poduszka w sypialni nie tylko zapewnia komfort snu, ale może także spełniać funkcję dekoracyjną. Niestety często o tym zapominamy i kupujemy tylko poduszki do spania. Czas to zmienić!

Posted By: Marcin Jamrogowicz In: Inspiracje On: Comment: 0 Hit: 962

Poduszki są nieodłącznym elementem dekoracji sypialni i oczywiście samego łóżka. Można zaopatrzyć się w kilka, a nawet kilkanaście sztuk, łączyć kolory, materiały, wzory, kształty. Należy oczywiście zwrócić uwagę na to, aby poduszki do siebie pasowały i wspólnie tworzyły kreatywną całość. Nawet jeśli nie lubimy tak wielu poduch do spania, nie szkodzi – na noc możemy je odkładać, natomiast w dzień będą tworzyć przytulny klimat sypialni.

Wybór poszewek na poduszki powinien raczej nastąpić dopiero po wyborze narzuty, a to dlatego, że poduszki są jej wizualnym dopełnieniem. Świetnie sprawdzają się zestawy poduszek dekoracyjnych z tej samej tkaniny co narzuta, połączone z jednokolorowymi poduszkami z gładkich tkanin w kolorze korespondującym z narzutą. Warto zestawiać ze sobą rożne formy poduszek, np kwadraty i prostokąty. Jeśli narzuta wykonana jest z lśniącego materiału, część poduszek może być matowa lub nawet mieć wyraźną fakturę.  I odwrotnie - matowe narzuty warto zestawić z błyszczącymi poduchami, które nadadzą wnętrzu elegancji i szyku.

Comments

Leave your comment