Bieżnik czy narzuta, a może jedno i drugie?

Przy pomocy bieżników i narzut można w dużym stopniu wpłynąć na wygląd sypialni. Obok dekoracji okiennych są to największe powierzchniowo tekstylia dekoracyjne w tym wnętrzu.

Posted By: Marcin Jamrogowicz In: Inspiracje On: Comment: 0 Hit: 754

Zarówno bieżnik, jak i narzuta na łóżko spełniają dwie funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Narzutę wybierz wtedy, gdy zależy Ci na zupełnym zasłonięciu pościeli. Nie musisz się wtedy martwić o dokładne ścielenie, a łóżko zawsze wygląda schludnie i estetycznie. Ponadto w zimowe noce narzuta może stanowić dodatkowe okrycie przed zimnem. Od Ciebie zależy czy wybierzesz model zwisający z łóżka, czy zdecydujesz się na narzutę podwijaną pod materac. Aby sprawdzić jak dobrać jej idealny rozmiar, kliknij tutaj.

Jeśli nie chcesz inwestować w narzutę, lub brak Ci miejsca na jej przechowywanie, bieżnik to doskonała alternatywa. W chłodne noce przyjemnie ogrzeje Twoje stopy, a w ciągu dnia nada Twojej sypialni szyku, niczym z pięciogwiazdkowego hotelu. Należy jednak pamiętać, że w przypadku, gdy bieżnik stosowany jest bezpośrednio na pościel, należy dobrać jego fakturę i kolor do poszewek. Najlepiej sprawdzają się modele z jednorodnych tkanin w neutralnym kolorze, które pasują do większości pościeli. Do bieżnika możesz dobrać też poduszki dekoracyjne z tej samej tkaniny, aby uzyskać w sypialni przytulną atmosferę.

Comments

Leave your comment